آسان ترین و سریع ترین روشهای پاک کردن لکه انار

0

خبرینا | در فصل های سرد معمولا انار جز میوه های اصلی برای میل کردن می شود، اما مطمعنا برای شما هم اتفاق افتاده که هنگام خوردن این میوه دوست داشتنی، آب دانه های انار بر روی لباس یا شلوارتان بریزد. به همین دلیل در مطلب زیر چند روش کاربردی آسان و سریع برای از بین بردن لکه آب انار برایتان آماده کرده ایم.

پاک کردن لکه انار با صابون یا ریکا

برای پاک کردن لکه انار، هر چقدر زودتر وارد عمل شوید، نتیجه بهتری می‌گیرید. برای پاک کردن لکه انار با مایع ظرفشویی یا صابون ناحیه مورد نظر لباس را سریعا زیر آب سرد بگیرید. ممکن است در همین مرحله، لکه از بین برود.

در غیر این صورت، از مقداری مایع شوینده یا مایع ظرفشویی در ناحیه لکه شده استفاده کنید. سپس حدود ۳۰ دقیقه، لباس را درون آب سرد و مایع شوینده قرار دهید. پس از این مدت، لباس را با آب سرد آبکشی کنید.

نکته: برای پاک کردن آب کف‌آلود می‌توانید از مقداری سرکه سفید استفاده کنید و پس از آن کل لباس را با آب سرد آبکشی کنید.

پاک کردن لکه انار با جوش شیرین

  • مقداری آب جوشیده آماده کنید. حتی برای سرعت بخشیدن به کار می‌توانید از مایکروویو استفاده کنید.
  • یک قاشق سوپخوری جوش شیرین را داخل آب جوش حل کنید و محلول را داخل یک کاسه مناسب ریخته و لباس را در آن قرار دهید.
  • حدود ۱۵ دقیقه صبر کنید تا لکه‌های انار کاملا برطرف شوند. پس از این مدت، لباس را با آب سرد آبکشی کرده و آویزان کنید تا خشک کنید.

پاک کردن لکه آب انار با استفاده از جوش شیرین

نکته: جوش شیرین یک پاک کننده قوی است و ممکن است به بافت لباس شما آسیب برساند. بنابراین، قبل از استفاده، تاثیر آن روی یک قسمت پنهان از لباس را امتحان کنید.

پاک کردن لکه انار با عصاره لیموترش

این هم یک روش آسان و کاملا طبیعی است که برای بسیاری از لکه‌ها جواب می‌دهد. آب لیموترش را روی یک اسفنج یا دستمال تمیز ریخته و روی لکه بکشید. چند بار این کار را تکرار کنید تا لکه به طور کامل برطرف شود. پس از آن لباس را با آب سرد آبکشی کرده و خشک کنید.

پاک کردن لکه انار با لیموترش

نکته: استفاده از آب لیموترش برای پاک کردن لکه های سیاه از دست هم کارساز است. برای این منظور کافی است حداکثر ۱۰ دقیقه دست‌های خود را در کاسه‌ای حاوی آبلیموی تازه قرار دهید. این محلول بلافاصله لکه‌های سیاه انار را از بین خواهد برد.

پاک کردن لکه انار با نمک

استفاده از نمک برای از بین بردن لکه‌های سخت، موثر است. در این روش، ابتدا مقداری نمک روی محل لکه که قبلا خیس کرده‌اید، بریزید و با یک دستمال تمیز چند ثانیه آن را روی پارچه بمالید. سپس لباس را با آب ولرم شستشو دهید.

نکته: دقت کنید که استفاده از آب گرم برای پارچه‌های سفید موثر‌تر است، اما اگر پارچه شما رنگی بود، می‌توانید از ترکیب آب ژاول و آب سرد استفاده کنید. یک قاشق قهوه‌خوری آب ژاول در یک لیتر آب نسبت مناسبی است.

پاک کردن لکه انار از روی فرش یا مبل

  • ابتدا با یک قاشق، لکه‌های سطحی انار را از روی فرش یا مبل جدا کنید.
  • سپس در یک سطل، محلول آب و صابون درست کنید. به این ترتیب که به ازای یک فنجان آب سرد، یک قاشق چایخوری مایع صابون بریزید.
  • یک اسفنج را در محلول بزنید و روی سطح لکه بکشید. سپس با استفاده از یک پارچه تمیز آغشته شده با سرکه سیب، محل لکه را پاک کنید.
  • اگر هنوز لکه باقی بود، این مراحل را تکرار کنید تا اثر لکه کاملا از بین برود.
  • در مرحله آخر پاک کردن لکه انار، با استفاده از آب و یک پارچه تمیز، محل مورد نظر را کاملا تمیز کنید.

پاک کردن لکه انار بر روی فرش یا موکت

لکه‌های انار، جزو لکه‌هایی هستند که بر اثر ماندگاری، سخت شده و دیر از بین می‌روند. بنابراین در اسرع وقت نسبت به پاک کردن لکه انار اقدام کنید. همان‌طور که گفتیم در اکثر موارد، استفاده از آب سرد، موثرتر است.

نظرات