کسب درآمد از تبلیغات تلگرام به سبک یوتویوب امکان پذیر شد؟

0

به گزارش خبرینا و به نقل از وبسایت دی ام برد، تلگرام از پلتفرم تبلیغاتی خود رونمایی کرد و آن را به طور آزمایشی در دسترس ناشران قرار داد. طبق خبرها، تبلیغات تلگرام در کانال‌های بزرگی با بیش از ۱۰۰۰ عضو به نمایش درمی‌آیند و می‌توانند در حداکثر ۱۶۰ کاراکتر عرضه شوند.

کسب درآمد با سرویس Promote تلگرام

دارندگان کانال‌های تلگرامی ایرانی هم می توانند؟

با توجه به این امکان، در صورتی که تلگرام راهکاری عملی برای کاربران ایرانی بگذارد، احتمال دارد کسب‌وکارهای ایرانی به جای ارائه تبلیغ به کانال‌های پرمخاطب، این روش را برگزینند. باید دید آیا این امکان برای کسب‌وکارهای ایرانی عملیاتی خواهد بود، یا مانند تبلیغ Sponsored اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی خارجی، مشکل پرداخت و تسویه حساب وجود خواهد داشت.

موضوعی که تقریبا می‌توان از آن مطمئن بود این است که مشکل تحریم کاربران ایرانی در این امکان پولی تلگرام مطرح نخواهد بود؛ تحریمی که در اینستاگرام، فیسبوک و توییتر امکان اجرای کمپین‌های تبلیغاتی توسط کسب‌وکارهای ایرانی را غیرممکن کرده است.

جزئیات بیشتر از نحوه کار پلتفرم تبلیغاتی تلگرام

پیام‌های تبلیغاتی طبق موضوع کانال‌ها در تلگرام نمایش داده خواهند شد. در واقع در این پلتفرم تبلغاتی به حریم داده‌های کاربران ورود نمی‌شود و این داده‌ها برای نمایش تبلیغات تحلیل نمی‌شوند؛ بدین شکل تمام کاربران یک کانال یک پیام تبلیغاتی مشابه را می‌بینند و تبلیغات، براساس علاقه و رفتار هر کاربر شخصی‌سازی نمی‌گردند.

سفارش‌دهندگان تبلیغ می‌توانند محتوای تبلیغ خود را با انتخاب زبان و موضوعات کانال‌های موجود و در دسترس مشخص کنند و تبلیغ خود را به جایی بسپرند که خودشان مناسب می‌بینند. تبلیغ‌دهندگان همچنین می‌توانند یک‌سری کانال‌های به‌خصوص را برای محتوای تبلیغاتی خود انتخاب کنند. مدیران تلگرام معتقدند این سیستم تبلیغاتی حریم خصوصی کاربران را حفظ خواهد کرد و در عین حال، تبلیغات موثر و هدفمندی را پوشش خواهد داد.

پیام‌های حمایت‌شده یا Sponsored messages هم‌اکنون در فاز آزمایشی خود هستند. باید دید ادمین‌های کانال‌ها و پیام‌رسان تلگرام چه برنامه درآمدی‌ای را در ادامه دنبال می‌کنند و این پلتفرم تبلیغاتی آزمایشی تا اندازه عملکرد خوبی از خود نشان خواهد داد.

به هر حال باید دید این پروژه تلگرام که همانند وبسایت یوتویوب به ناشران هزینه تبلیغات می دهد موفق می شود یا خیر! البته امیدواریم به زودی پیام رسان تلگرام که از امن ترین و محبوب ترین پیام رسان ها در ایران است به راحتی و بدون فیلتر در دسترس کاربران قرار گیرد.

نظرات