معنی درست شوگر مامی چیست؟ Sugar Mummy در ایران!

1

خبرینا | این روزها با استفاده گسترده شبکه های اجتماعی توسط ایرانی ها برخی کلمات جدید نیز وارد فرهنگ لغات ما شده است. احتمالا تاکنون کلماتی نظیر شوگر مامی و شوگر ددی را شنیده اید در این پست قصد داریم شما را با معنی درست شوگر مامی آشنا کنیم.

شوگر مامی Sugar Mummy کیست؟

شوگر مامی Sugar Mummy کیست؟

شوگرمامی (Sugar Mummy) زن مسنی است که پول، خدمات یا هدایای زیادی را در ازای دوستی یا صمیمیت، به مردان جوان می دهد. آنها کاملا شبیه شوگر ددی ها (که قبلا در ویکی روان مفصل درباره آن صحبت کردیم) هستند و فقط جنسیت شان فرق می کند. همیشه آنها رابطه را شروع می کنند و تمایل دارند از پول خود برای معاشقه با یک یا چند مرد جوان استفاده کنند.

تلفظ انگلیسی شوگرماما:

Sugar Mama – shoog-er mah-muh

Sugar Mummy – shoog-er-ma-my

شوگرمامی از دو کلمه انگلیسی شوگر (sugar) و مامی (mummy) تشکیل شده است که به ترتیب به معنای “شکر” و “مادر” می باشند.

پس مفهوم و معنی کلمه ی شوگر مامی می شود: مادر شیرین

یعنی مادری (در اینجا زن مسن تر) که حاضر است برای پسرش هر کاری انجام دهد و زندگی پسر را شیرین تر کند.

کلمه شوگر (شکر) برای بیان شیرین و لذت بخش بودن رابطه استفاده شده است و این معنی شوگر مامی را بهتر بیان می کند!

همچنین می توان آنها را شوگر مامی و یا شوگر ماما یا کوگرز (Cougars) هم نامید.

برای شوگر مامی چه چیزی مهم است؟

برای شوگرمامی ها چه چیز بهتر از یکپسر جوان و با نشاطی که بتواند مدتی با او باشد و او را همراهی کند که برای او یک مزیت در رابطه محسوب می شود.

در شرایط کنونی کشورها که شغل و درآمد ها با یکدیگر همخوانی ندارند و از طرفی هزینه های بالای زندگی و فشار روی پسرهای جوان باعث شده که درخواست برای شوگر مامی ها ایجاد شود.

عکس: شوگر مامی و دوست پسرش

خانم های مسن معمولا به پختگی احساسی رسیده اند و نیاز نیست همچون خانم های جوانتر آن ها را از درگیری های ذهنی و احساسی سرشار کنند.

آن ها خوب می دانند که پسران جوان چه چیز می خواهند و چه مواقعی بهتر است آن ها را تنها بگذارند. داشتن سرمایه ی مالی و بلندپروازی هایش برای پسران جوان بالاترین خواسته است تا آن ها را به سر منزل مقصود برساند.

شوگر مامی ها ممکن است توانایی رابطه جنسی نداشته باشند

برخی از شوگر مامی ها با توجه به شرایط سنی توانایی جسمانی برای برقراری رابطه جنسی ندارند، بر عکس شوگر ددی که معمولا به دنبال ارتباط جنسی هستند، شوگرمامی ها لزوما بر اساس نیاز جنسی سمت این روابط نمی روند بلکه صرفا نیاز به یک پشتوانه با نیروی جوان دارند، تا حس جوانی را تجربه کنند.

عکس: بازیگر آمریکایی Jennifer Coolidge

در می یابیم که در دنیای مدرن امروز و با توجه به پیشرفته شدن جوامع راه های زیادی برای شناخت افراد چه شوگر ددی چه شوگر بیبی و چه شوگر مامی ها و دیگران وجود دارد بهتر است قبل از انجام هر کاری به بررسی سود و زیان آن بپردازیم چرا که عواطف احساسات در درجه ی اول روح و روان شخص را درگیر و خدشه دار خواهد کرد و مادیات را سر مقصود آرزوها در نظر نگیریم هرچند وجود پول رفاه زیادی به همراه دارد اما به منزله ی آرامش کامل نیست.

افرادی با ارتباط برقرار کردن با دنیای شوگرددی و مامی ها میخواهند یک شبه راه صدساله را طی کنند. در جامعه ی امروزی ما هم افراد زیادی دیده می شوند.

در مقابل آن هم کسانی هستند ترجیح میدهند همسرانشان را عاقلانه یا بر مبنای عشق انتخاب کنند. در کل ریشه ی بیشتر این ازدواج ها و روابط مشکلات مادیست که باعث هنجار شکنی دربین جوانان شده است.

معایب رابطه با شوگر مامی چیست؟

 • ممکن است چه در سمت شخص پولدار و چه در سمت شخص جوان مورد سواستفاده قرار بگیرند

 •  طرفین از نظر عاطفی و احساسی عاجز خواهد ماند

 •  طرفین بر مبنای پول و روابط جنسی ارتباط برقرار خواهند کرد

 •  در مفابل با روابط دیگران مفایسه خواهند شد

 •  نگاه های سنگین و تحقیر جامعه را در پی خواهد داشت

 •  ارزش های طرفین بعد از روابط تغییر خواهد کرد

شوگر مامی Sugar Mama

اگر به مسیر درست و شناخته شده حتی در این موارد برویم می توانیم از بسیاری موارد و خطرها جلوگیری و حتی کسب ثروت به همراه بینش و توانایی برای آینده ای بهتر داشته باشیم. بهتر است حریم شخصیتی خود را حفظ با این روابط سطحی به مخاطره نیندازیم و خود برای آینده ای بهتر تلاش کنیم.

شوگر مامی در ایران

شاید مدت زیادی نباشد که عموم مردم در ایران با واژه شوگر مامی آشنا شده باشند اما با بررسی های انجام شده به نظر می رسد که شوگر مامی ها هم در ایران وجود داشته باشند. معروف ترین اشاره مستقیم به شوگر مامی را می توان فیلم نقاب با بازی امین حیایی، پارسا پیروز فر و گوهر خیراندیش نام برد.

عکس: فیلم نقاب، امین حیایی در کنار گوهر خیراندیش

البته در سالهای اخیر کانالهای تلگرامی و صفحات اینستاگرامی معرفی شوگر مامی در ایران ساخته شده که اغلب آنها برای اخاذی از افراد ایجاد شده است.

1 دیدگاه در “معنی درست شوگر مامی چیست؟ Sugar Mummy در ایران!

 1. ناشناس گفت:
  ۶
  ۰

  خوبه

نظرات