بیوگرافی سمیه نور | همه چیز در رابطه با مشهورترین تاجر زن ایرانی

6

خبرینا | شاید اسم سمیه نور Somayeh Noor را تاکنون شنیده باشید آن هم به علت برنده شدن در مزایده تهیه پارچه طلای خانه خدا (کعبه) البته اگر نمی دانید او کیست، باید بگوییم که او به عنوان یکی از مشهورترین تاجرهای زن ایرانی در خاورمیانه شناخته می شود.

بیوگرافی سمیه نور Somayeh Noor

سمیه نور کیست؟

سمیه نور متولد ۱۴ دی ماه در ایران ،کارآفرین و تاجر اهل امارات است که اصالت ایرانی دارد. خانم نور هم اکنون یکی از تجار سرشناس و از پولدارترین زنان اماراتی است که به عنوان یک کارآفرین موفق و تاجر معروف فعالیت دارد. به سمیه نور لقب مشهور ترین تاجر زن ایرانی در خاورمیانه داده اند!

عکس:سمیه نور Somayeh Noor

سمیه نور و زبان فارسی

جالب است بدانید که خانم سمیه نور با این وجود که مدت هاست در کشور امارات زندگی می کند اما به زبان فارسی کاملا مسلط است. این را می شود از پستهای اینستاگرامی خانم نور متوجه شد. اینستاگرام خانم نور به آدرس instagram.com/somayeh.noor در دسترس است.

برنده شدن در مزایده تهیه پارچه طلای خانه خدا (کعبه)

شاید برنده شدن در مزایده تهیه پارچه طلای خانه خدا در مکه باعث شد که نام سمیه نور بر سر زبان های ایرانیان بیافتد. خانم نور بعد از برنده شدن در این مزایده اعلام کرده بود که قصد دارد کل عایدی اش از این قرارداد را صرف مبارزه با کرونا در سراسر دنیای اسلام کند. قرار شده که در این پوشش مقدس از ۱۲۴ کیلوگرم طلای ۲۴ عیار استفاده شود و طی مراسمی ویژه این پارچه روی خانه کعبه قرار بگیرد.

عکسی از سمیه نور بعد از برنده شدن مزایده بر روی مجله ایرانی خانواده سبز

شیک پوش ترین زن امارات

سمیه نور تاجر ایرانی ساکن دوبی با استایل شیک و خوش پوش بودنش، کاندید کسب عنوان شیک پوش ترین زن در انجمن زیبایی جهان شد که در نهایت در سال ۲۰۲۰ بعنوان شیک پوش ترین بانوی تاجر در کشور امارات انتخاب شد.

قرارداد میلیون دلاری سمیه نور با ازبکستان

سمیه نور تاجر سرشناس ایرانی که لقب موفق ترین و سرشناس ترین زن ایرانی خاورمیانه را یدک می‌کشد، در قراردادی به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار با کشور ازبکستان، به مدت ۲۵ سال تامین برق این کشور آسیایی را از طریق نور خورشید به عهده گرفت.

انتشار کتاب سمیه نور

تخصص مالی سمیه باعث شده که او در املاک و مستغلات ثروت زیادی نیز کسب کند،همه این عوامل باعث شد تا او کتابی با عنوان “ویتامین های موفقیت The Success Vitamins” بنویسد و منتشر کند. هدف او از نوشتن این کتاب کمک به دیگران برای رسیدن به اهداف و دستیابی به موفقیت پایدار بوده است.

مصاحبه نور و یاهو

در زیر بخشی از مصاحبه خانم سمیه نور با وبسایت یاهو نیوز را میخوانید:

بگویید که فعالیت های حرفه ای شما از کجا آغاز شد؟

من در پس ذهنم همیشه به کارآفرینی فکر میکردم. درآمدزایی را زمانی آغاز کردم که در دبیرستان درس می خواندم و پنج روز در هفته تدریس خصوصی می کردم. وقتی ۲۰ سالم شد تصمیم گرفتم با مطالعه کتاب ها، مجلات و روزنامه ها در مورد سرمایه گذاری بخوانم.

در سال ۲۰۰۹ میلادی تخصص خود در زمینه فاینانس را به حوزه املاک کشاندم و در چند منطقه مسکونی امارات سرمایه گذاری کردم. در این مسیر به اطلاعات خوبی در زمینه خرید، مدیریت و فروش املاک دست پیدا کردم و هم اکنون مدیریت بخش استراتژی یک شرکت را بر عهده دارد.

من بر عملکرد تیم تحقیقات نظارت دارم و بسیاری از بزرگ ترین سرمایه گذاری های مولتی بنک در زمینه طلا، نفت و گاز، ملک و ارز مدیریت میکنم. باور دارم که مسیری بی نظیر را پشت سر گذاشته ام و هنوز راه درازی در پیش دارم.

زن های موفق در دنیا و به طور مشخص در خاور میانه انگشت شمارند. در این مسیر با چه چالش هایی روبرو شدید؟

وقتی وارد کسب و کار خانوادگی مان شدم، حضور زنان در این عرصه چندان پذیرفته شده نبود. اصلیترین چالشی که با آن روبرو بودم این بود که مردم من را جدی نمی گرفتند و به نظرشان به اندازه کافی در کارم خوب نبودم.

عکس: سمیه نور در کنار بازیگر ایرانی لیلا بلوکات

با گذشت زمان اما توانستم توانایی هایم را ثابت کنم و به حوزه های مختلفی وارد شدم. من توانستم از یک زن شاغل موفق به یک کارآفرین موفق تبدیل شوم و با کنار زدن همه افراد منفی نگر در اطرافم، رویاهایم را دنبال کنم.

هدفم این است که عرصه را برای ورود زنان بیشتری فراخ کنم و از زنان به عنوان تصمیم گیرنده و سیاستگذار در کسب و کارهای خود بهره بگیرم.

بزرگترین دستاورد کاری شما چه بوده؟

من موفقیت را تقریبا در تمام زمینه های کاری ام تجربه کردم اما بزرگ ترین دستاوردم که بسیار مرا خوشحال کرد نوشتن و چاپ کتابم بود. کتاب من با عنوان ویتامین های موفقیت در مورد فاکتورهای کلیدی موفقیت برای رشد فردی سخن می گوید.

من به واسطه عضویتم در هیئت مدیره چندین خیریه که در زمینه کمک به مبتلایان بیماری های صعب العلاج فعالیت دارند و همچنین تاسیس بنیاد خودم برای کمک به بچه ها و جوانها توانستم موفقیت های خوبی را رقم بزنم و این برایم بسیار ارزش دارد.

شما به خاطر شیک پوشی تان شهرت دارید و اخیرا هم به عنوان شیک ترین تاجر زن امارات شناخته شده اید؟

بله چون باور دارم همیشه باید در بهترین  حالتم باشم و فرقی ندارد که انجام چه کاری را بر عهده دارم. سبک لباس پوشیدنم محافظه کارانه اما شیک است. ظرافت داشتن در تجارت بسیار اهمیت دارد چراکه باید در اولین نگاه بهترین تاثیر را در طرف مقابل خود بگذارید. من میخواهم برند مد مخصوص خودم را راه اندازی کنم که ضمن ساده پوشی، شیک بودن را رواج دهد.

سمیه نور ازدواج کرده؟

اطلاعات زیادی از زندگی شخصی خانم سمیه نور در دسترس نیست اما با توجه به شواهد به نظر می رسد که خانم نور مجرد است.

6 دیدگاه در “بیوگرافی سمیه نور | همه چیز در رابطه با مشهورترین تاجر زن ایرانی

 1. نسرین گفت:
  ۲
  ۲

  اصلا شبیه ایرانیا نیست
  فکر کنم پدر مادرش عرب هستن
  شیک پوشی رو هم از ایرانیا یاد گرفته
  البته چیز شیک و خاصی ازش ندیدیم

 2. نسرین گفت:
  ۱
  ۲

  اصلا شبیه ایرانیا نیست
  فکر کنم پدر مادرش عرب هستن
  شیک پوشی رو هم از ایرانیا یاد گرفته
  البته چیز شیک و خاصی ازش ندیدیم

 3. ناشناس گفت:
  ۱

  خانم دوست داشتی خدا پشت پناهت

 4. ناشناس گفت:

  چرا اصلا در مورد خانوادش اطلاعاتی نیست جالبه

 5. ناشناس گفت:

  بجز این که بگم دوست دارم چیز دیگری به زبانم نمیاد.

 6. محمد رضا گفت:

  بجز این که بگم دوست دارم چیز دیگری به زبانم نمیاد.

نظرات