ماجرای توهین نژاد پرستی زن ایرانی به یک فیلیپینی در کانادا + عکس و فیلم

6

خبرینا | کلیپ یک زن ایرانی در تورونتوی کانادا که با توهین های نژاد پرستانه به یک خانم فلیپینی کارمند شرکت Tim Hortons حمله می کرد، جنجال بسیار زیادی نه تنها در کانادا بلکه در کشورهای دیگر به دنبال داشت.

شری مصطفوی Sherry mostafavi

زن ایرانی که جنجال را به پا کرد کیست؟

با کمی جستجو در سایتهای کانادایی به اسم Sherry Mostafavi شری مصطفوی بر می خوریم، زن ایرانی حاضر در این کلیپ جنجالی یک بوتیک لباس در کانادا دارد.

زن های فیلیپینی فقط خانه ها را تمییز می کنند؟

در کلیپی که در شبکه اجتماعی تیک تاک با این عنوان “آیا زن های فیلیپینی فقط خانه ها را تمییز می کنند؟”منتشر شده، زن فیلیپینی به این زن ایرانی می گوید”چه چیزی به من گفتی؟” که متاسفانه هموطن ما با جملات نه چندان زیبا به او می گوید” برو F***k your Self (ترجمه این جمله بر عهده خودتان) و خونه رو تمییز کن” و دوباره این خانم ایرانی در حالی که با گوشی اش کار می کند میگوید”کی گفت بیای تو Tim Hortons کار کنی؟ تو باید خونه ها رو تمییز کنی”

صحنه ای از کلیپ جنجالی زن ایرانی و توهین های نژادپرستانه اش به یک زن فیلیپینی

هنوز مشخص نیست که این ماجرا از کجا شروع شده اما به گفته دیگر همکاران و همانطور که در فیلم هم مشخص است، زن فروشنده قهوه از شری مصطفوی می خواهد که اول پول قهوه را حساب کند و سپس قهوه را بگیرد اما این زن ایرانی درخواست می کند که اول قهوه را به او بدهد و سپس پول آن را حساب کند!

کلیپی که سر و صدا کرد و باعث عذرخواهی شری مصطفوی از زن فیلیپینی

برای اولین بار کلیپ توهین های نژاد پرستانه به زن فیلیپینی توسط خانم مصطفوی در وبسایت تیک تاک منتشر شد که تاکنون ۶ هزار کامنت به خود گرفته اما چندان خبرساز نبود اما بعد از آن این کلیپ در چند صفحه اینستاگرامی معروف کانادایی نیز منتشر شد که باعث سر و صدای زیادی شد.

کلیپ جنجالی توهین نژادپرستی زن ایرانی در کانادا

لینک دانلود

به همین علت خانم شری مصطفوی بعد از جنجال این کلیپ با انتشار متنی نه در صفحه اصلی اینستاگرام خودش بلکه در صفحه فروشگاه لباسش از زن کارمند فیلیپینی و کارمندان شرکت Tim Hortons عذرخواهی و از حرفهایی که زده بود ابراز پشیمانی کرد. البته در بخشی از متن منتشر شده خانم مصطفوی او اعلام کرده که رفتار کارمند فیلیپینی نیز با او درست نبوده و در شروع ماجرا او به همراه همکارانش حرف زدنش را مسخره کرده اند و به او خندیده اند!

البته جنجالها همچنان ادامه دارد به طوری که خانم مصطفوی حتی بعد از انتشار عذرخواهی اش صفحه اینستاگرام خودش را غیرفعال کرد.

واکنش توییتری ایرانیان به کلیپ جنجالی شری مصطفوی

اما بعد از منتشر شدن این کلیپ در توییتر فارسی، بسیاری از ایرانیان نیز به این موضوع واکنش نشان دادند که در زیر بخشی از آن ها را می خوانید:

مهراس گفته:

وقتی حرف‌های نژادپرستانه رو از یک مهاجر می‌شنوم بیشتر آزار دهنده است، چون انتظار دارم اون دیگه بفهمه حداقل!

Baharehsalkhi1:
یارو به طور مشخص پرنسس باباشه.

 

meowingsince1bc:

چند روز بعد از وایرال شدن ویدیو عذرخواهی کرده ولی حتی تو متن عذرخواهیش هم احمق بودنش رو نمایش میده خانم شری مصطفوی

 

Serpicoo3

گفته “من نژادپرست نیستم، اگه بودم نمیخواستم یه فیلیپینی رو برای کار تو خونه‌ام استخدام کنم”!

 

MEHR1DAD
آپدیت:
نوشته گفته من قهوه می‌خوام با شیر، بهش گفتن هااااا،گفته ها چیه باید بگی ببخشید چی میخواین، اونام‌ مسخره‌اش کردند، بگو مگو کرده، بعد اون‌ها فلیپینی حرف زدن، بعدهم یه چیز پرت کردن جلو ماشینش گفتن برو قهوه نداریم

6 دیدگاه در “ماجرای توهین نژاد پرستی زن ایرانی به یک فیلیپینی در کانادا + عکس و فیلم

 1. دوس گفت:
  ۳

  بهتره بری یه قهوه فروشی دیگه .

 2. لیلی گفت:
  ۱

  افراد نژادپرست وقتی که بعد از خرابکاری‌شون مجبور به عذرخواهی می شوند عملا توهین بیشتری هم می کنند چرا که خودبرتربینی در ذاتشونه. مایه ی شرم…

 3. احمد گفت:

  پول حاصل از کمیسیون ریل استیت بعضی از مردم را خراب کرده! همسر شان ریلتور ریمکس هست. ایشان هم اینجور از بالا به مردم نگاه میکنه.
  معذرت خواهی ایشان هم عذر بدتر از گناه بود و حتی همین معذرت خواهی را هم نمیکردند اگر فیلمی پخش نمیشد

 4. علی گفت:
  ۱

  پسوند مصطفوی آشناست نکنه از خاندان نماز با کیفیت در کانادا است

 5. شروین گفت:
  ۲
  ۱

  اگر هر شهروند کشوری دیگر بود بخاطر مورد تمسخر فروشنده فیلیپینی قرار گرفتن الان در دنیا غوغا میکرد ولی چون ایرانی بوده فقط رفتار زن ایرانی بطور یکطرفه پخش شده. هرجای دنیا اگر فروشنده به مشتری به جای ببخشید بگوید ها؟ اخراج میشود ولی اینها با وقاحت تمام ادامه دادند و زن ایرانی هم عصبانی شده و کنترل رفتارش رو از دست داد

 6. درنا گفت:
  ۱
  ۱

  اگ ملت غیورمون پشتمون بودن ک جهان سومی نمیشدیم:)
  خودزنیم والا
  ب جای اینکه پشت هموطن توغربتمون باشیم…..اونم دختر
  تعجبی نداره ک دخترامون میخرن قاچاق میکنن صدامون درنمیاد
  یاصحنه سازی میکنن کل سرمایه مملکت میره توجیب ترکیه ازبحران اقتصادی دران
  خلاصه که به من رای بدیدملتوابادمیکنم
  اورانیوم غنی سازی میکنم✌
  ازیه تیکه اجرتلپی طلامیکشم بیرون🤣
  فک کنم فقط داریم تن وبدن کسایی که ایرانوکردن ایرانومیلرزونیم

نظرات