بازیگر نقش سوران در سریال سوران کیست؟ بیوگرافی مهدی نصرتی با عکس

0

مهدی نصرتی بازیگر نقش سوران در سریال سوران و در نقش سعید سردشتی میباشد او متولد دهه ۱۳۶۰ در تهران بوده و دانش اموخته رشته سینما می باشد. مهدی نصرتی با بازی در فیلم لباس شخصی در نقش یاسر به شهرت رسید . ادامه بیوگرافی مهدی نصرتی بازیگر نقش سوران در سریال سوران می خوانید.

بازیگر نقش سوران در سریال سوران کیست؟ بیوگرافی مهدی نصرتی با عکس

بازیگر نقش سوران در سریال سوران

مهدی نصرتی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در سال ۱۳۶۰ در تهران به دنیا امده است. او برای اولین بار با فیلم سینمایی لباس شخصی به کارگردانی و نویسندگی امیرعباس ربیعی در جشنواره فیلم فجر سی و هشتم حضور پیدا کرد.

بیوگرافی بازیگر نقش سوران در سریال سوران کیست؟ بیوگرافی مهدی نصرتی با عکس

بیوگرافی مهدی نصرتی

مهدی نصرتی سال‌های قبل به عنوان عکاس خبری در جشنواره‌های فجر حضور داشت. اما پس از مدتی وارد بازیگری شد و حالا یکی از بازیگران مطرح و نامدار ایرانی می باشد. مهدی نصرتی در ابتدا قرار نبود که در فیلم «لباس شخصی» در نقش اصلی بازی کند، او در این باره در ویژه برنامه «تا جشنواره ۳۸» توضیح داد: “زمانی که به کار دعوت شدم عنوان «جنگ سرد» هم کنار «لباس شخصی» بود و من هم قرار بود ۵ سکانس بازی کنم. آن نقش را خواندم و دیدم خیلی ساده است. بعد از چند روز تمرین زمانی که فیلمنامه کامل به دستم رسید سعی کردم اطلاعاتی از کسانی که آگاه ترند کسب کنم و دیدم فیلمنامه هم همین حرف ها را می‌زند. تا یک هفته قبل از فیلمبرداری که دوستان صلاح دانستند من نقش اصلی را بازی کنم و همچنان دغدغه داشتم که بتوانم کارم را بهتر انجام دهم چون شرایط خیلی جدی‌تر شده بود.”

بیوگرافی مهدی نصرتی بازیگر نقش سوران در سریال سوران

بازی در سریال سوران

سریال سوران زندگی شهید سعید سردشتی معروف به سوران با بازی مهدی نصرتی است و مقاومت مردم کردستان در برابر تروریستها را روایت می کند. مهدی نصرتی نقش سعید سردشتی و نقش سوران را در این سریال بازی می کند.

او از دهه ۸۰ کار هنری را در تئاتر و کارهای نمایشی و کار برای کودکان و عکاسی فیلم شروع کرد تا اینکه در یک تله فیلم و چند فیلم کوتاه بازی کرد.بیشترین فعالیت نصرتی در زمینه عکاسی فیلم است. او در نمایش های دیگر از جمله نمایش اینجا همانجاست و سفر به نهایت دور نیز بازی کرده و همچنین نمایش عددهای نشده که با نویسندگی و کارگردانی محمد میرعلی اکبری بوده به ایفای نقش پرداخته است.

مهدی نصرتی

ازدواج و همسر مهدی نصرتی

از زندگی خصوصی مهدی نصرتی اطلاعی در دست نیست و او هم در اینباره مصاحبه ای نکرده و در صفحه مجازی‌اش هم چیزی منتشر نکرده است.

بازی در مجموعه تلویزیونی سوران

مهدی نصرتی در نقش سوران یا شهید سعید سردشتی در سریال سوران بازی کرده است. سریال سورانی سریالی در ژانر حماسی است و به مقاومت مردم کردستان در دهه ۵۰ اشاره دارد.

بازیگر نقش سوران در سریال سوران کیست؟ بیوگرافی مهدی نصرتی با عکس

فیلم شناسی مهدی نصرتی

فیلم شناسی
لباس شخصی ۱۳۹۸
فیلم دربست ۱۳۹۴
کوچه ملی ۱۳۸۹
روشنایی دشت ۱۳۸۰
مجبوریم ۱۳۹۸

نظرات